Dlaczego kablobeton się opłaca

Oszczędności

Płyta stropowa będzie cieńsza a odległości między słupami większe. Płyty kablobetonowe pozwalają na projektowanie budynków w których rozstawy między słupami osiągają nawet ponad 10m przy zaledwie ok. 200 mm grubości (w zależności od kategorii użytkowania). W ten sposób znacznie redukujemy całkowity ciężar konstrukcji oszczędzając tym samym na kosztach posadowienia.

Szybkość konstrukcji

Rozmontuj szalunki 4-7 dni po wylaniu betonu umożliwiając użycie ich na kolejnych piętrach. Jest to możliwe dzięki sile sprężającej wprowadzonej do ustroju, która pomaga w przeniesieniu obciążenia betonu.

Łatwość wykonania

Dzięki znacznej redukcji zbrojenia miękkiego w płycie proces rozkładania zbrojenia jest znacznie ułatwiony; jest go znacznie mniej niż w płycie żelbetowej. Zmniejsza to prawdopodobieństwo popełnienia błędów wykonawczych a prace posuwają się szybciej.

Optymalna wysokość

W konstrukcjach wielokondygnacyjnych zastosowanie technologii kablobetonowej zamiast tradycyjnej zwykle wiąże się ze zwiększeniem liczby pięter w budynku o takiej samej wysokości. Jest to możliwe dzięki zmniejszeniu grubości płyty i zrezygnowaniu z głowic w strefach podporowych co prowadzi do całkowitego spłaszczenia dolnej powierzchni płyty.

Elastyczność projektowa

Upewnij się że Twoje konstrukcje nie stawią niepotrzebnych granic w projektowaniu. Stosując płyty kablobetonowe o płaskim suficie bez przeszkód w postaci grzybków czy belek ułatwiasz proces projektowania pozwalając architektowi na wykorzystanie całego potencjału Twojej inwestycji.

Niskie Wartości Ugięć

W odpowiednio zaprojektowanej płycie kablobetonowej problemy z ugięciem są rzadkie nawet przy zastosowaniu największych rozstawów podpór o długości ok.12m

Mniej konserwacji

Ponieważ zarysowanie w płytach sprężonych jest zwykle nieznaczne lub nie ma go wcale, ich żywotność jest dłuższa niż płyt żelbetowych. Utrzymanie płyt sprężonych jest tańsze i mniej czasochłonne.